LIVE RESULTS TV STATIONS TEAMS

SFR Sport 2 live

Channel information:

Country: France
Language: French
TV program: see online
Website: http://www.sfrsport2.com/

WATCH ON TV

Country Broadcaster Channel no.
France CANAL+ Réunion 65
Numericable 151
SFR 29
Guadeloupe CanalSat Caraïbes 105
Kenya Zuku 311
South Africa StarSat 671
Tanzania AzamTV 401
Satellite Region Reception parameters FTA
Eutelsat 16A Europe , Africa , Near East H, 30000, 8/9 NO
Eutelsat 7B Europe , Africa , Near East H, 30000, 2/3 NO
SES 5 Europe , Africa H, 27500, 2/3 NO
Eutelsat 5 West A Europe , North America , South America , Africa , Near East V, 29950, 3/4 NO
Eutelsat 8 West B South America , Africa , Near East L, 60000, 3/4 NO
Intelsat 903 Europe , Africa H, 30000, 8/9 NO

WATCH ONLINE

Website Cost Country Registration required Link
SFR Live paid Worldwide yes

PREVIOUS ONLINE BROADCASTS

13.06 18:45 AS Monaco - Le Mans Sarthe Basket (Basketball,LNB)
Basketball,LNB
13.0620:45
27.04 19:00 Real Madrid - Panathinaikos BC (Basketball,Euroleague)
Basketball,Euroleague
27.0421:00
26.04 19:00 Laboral Kutxa Baskonia - Fenerbahce (Basketball,Euroleague)
Basketball,Euroleague
26.0421:00
26.04 17:00 Zalgiris Kaunas - Olympiacos Piraeus (Basketball,Euroleague)
Basketball,Euroleague
26.0419:00
30.03 17:00 Zalgiris Kaunas - CSKA Moscow (Basketball,Euroleague)
Basketball,Euroleague
30.0319:00
29.03 19:00 Laboral Kutxa Vitoria Gasteiz - Maccabi Tel Aviv (Basketball,Euroleague)
Basketball,Euroleague
29.0321:00
20.03 19:30 Trentino Diatec - Chaumont VB 52 Haute Marne (Volleyball,Champions League)
Volleyball,Champions League
20.0320:30
16.03 20:00 Unicaja Malaga - Panathinaikos BC (Basketball,Euroleague)
Basketball,Euroleague
16.0321:00
01.03 20:00 Laboral Kutxa Baskonia - BC Khimik (Basketball,Euroleague)
Basketball,Euroleague
01.0321:00
23.02 20:00 FC Barcelona Lassa - Real Madrid (Basketball,Euroleague)
Basketball,Euroleague
23.0221:00

COMMENTS

Football - World Cup 2018
Group A - Group Stage
MP W D L GS Pts GR
1 Russia 1 1 0 0 5:0 3 0.000
2 Uruguay 1 1 0 0 1:0 3 0.000
3 Egypt 1 0 0 1 0:1 0 0.000
4 Saudi Arabia 1 0 0 1 0:5 0 0.000
Next Round
Group B - Group Stage
MP W D L GS Pts GR
1 Iran 1 1 0 0 1:0 3 0.000
2 Portugal 1 0 1 0 3:3 1 1.000
3 Spain 1 0 1 0 3:3 1 1.000
4 Morocco 1 0 0 1 0:1 0 0.000
Next Round
Group C - Group Stage
MP W D L GS Pts GR
1 France 1 1 0 0 2:1 3 2.000
2 Denmark 1 1 0 0 1:0 3 0.000
3 Australia 1 0 0 1 1:2 0 0.500
4 Peru 1 0 0 1 0:1 0 0.000
Next Round
Group D - Group Stage
MP W D L GS Pts GR
1 Croatia 1 1 0 0 2:0 3 0.000
2 Argentina 1 0 1 0 1:1 1 1.000
3 Iceland 1 0 1 0 1:1 1 1.000
4 Nigeria 1 0 0 1 0:2 0 0.000
Next Round
Group E - Group Stage
MP W D L GS Pts GR
1 Serbia 1 1 0 0 1:0 3 0.000
2 Brazil 1 0 1 0 1:1 1 1.000
3 Switzerland 1 0 1 0 1:1 1 1.000
4 Costa Rica 1 0 0 1 0:1 0 0.000
Next Round
Group F - Group Stage
MP W D L GS Pts GR
1 Mexico 1 1 0 0 1:0 3 0.000
2 South Korea 0 0 0 0 0:0 0 0.000
3 Sweden 0 0 0 0 0:0 0 0.000
4 Germany 1 0 0 1 0:1 0 0.000
Next Round
Group G - Group Stage
MP W D L GS Pts GR
1 Belgium 0 0 0 0 0:0 0 0.000
2 England 0 0 0 0 0:0 0 0.000
3 Panama 0 0 0 0 0:0 0 0.000
4 Tunisia 0 0 0 0 0:0 0 0.000
Next Round
Group H - Group Stage
MP W D L GS Pts GR
1 Colombia 0 0 0 0 0:0 0 0.000
2 Japan 0 0 0 0 0:0 0 0.000
3 Poland 0 0 0 0 0:0 0 0.000
4 Senegal 0 0 0 0 0:0 0 0.000
Next Round